הצוות שלנו

להיות ״בת קיימא״ זה להיות חלק משבט. אנחנו ביחד – מלקטות, לומדות, מלמדות.

לילך מוצפי הראל


ממדריכות הליקוט המובילות והותיקות בארץ, הראש והלב שמאחורי ״בת קיימא״.

את ״בת קיימא״ הקמתי כי כולנו זקוקות וזקוקים לרגע של שקט בתוך המירוץ המטורף של החיים. לקצת יופי, להשראה, למגע עם האדמה. לידע שהיה קיים כאן מאז ומתמיד ורק חיכה להתגלות מחדש, רגע לפני שאבד.
אני רואה את האור בעיניים של המשתתפים והמשתתפות בסיורים ובקורסים שלנו, את הנשימה שמתרחבת, ואת התמונות של מטעמים שנשלחות אלי בווטסאפ אחרי כל פעילות ויודעת שזו בדיוק השליחות שלי – להביא ולחלוק את הידע, היופי ותחושת השפע שיש בליקוט צמחי בר. 

אני אישה של אדמה, של אש ושורשים.
אני אמא ל-3 ילדים מטריפים. אני נכדה לשתי סבתות בשלניות, שהעבירו אלי את האהבה לצמחים ולמטבח דרך הידיים. אני מכשפה שמלקטת ביערות ורוקחת רפואות. אני חנונית עם שני תארים בהצטיינות במדעי הסביבה וחיבה לחידות, חדרי בריחה ומשחקי הרפתקאות, וב-20 שנה שאני בעולם הקיימות הייתי גם מרצה באקדמיה, מתכננת סביבתית, אקטיביסטית וממייסדי העמותה ליערות מאכל בגליל.

מאז 2013 – אז למדתי בקורס מדריכי הליקוט של שימי רף שהיתה לי הזכות להימנות על המחזור הראשון שלו, ואשר פתח לי את הדלת הסודית לשפע האינסופי שסביבי – לקחתי אלפי אנשים לימים מענגים בטבע, להתבונן, להקשיב, לשחק, לגלות מקורות מזון טבעי ואיכותי ישר מאמא אדמה, להכיר מקרוב את צמחי הבר ולהכניס את הליקוט לחיים.


אני מזמינה גם אתכן ואתכם לקחת רגע, ולצאת איתי לטבע, להרפתקה.

שירה אדלר – פיית ההדרכות


כשתתקשרו אלינו או תשלחו הודעה – תגיעו קודם כל אלי. אני מחזיקה את השרביט האדמיניסטרטיבי ומפזרת קסמים על ניהול ההדרכות ושירות הלקוחות.
ואם תבואו אלינו לסיור פרטי או תצטרפו לאחד מסיורי המשפחות שלנו – אני אדריך אתכם בשטח.

מאז שאני זוכרת את עצמי הייתה לי כמיהה אל הטבע, משהו בריחות, בעוצמה וביופי פשוט ריתקו אותי.
בתור ילדה הייתי מסתובבת יחפה ברחובות העיר ומרגישה זרה ולא שייכת בין המבנים המלוטשים והגבוהים, בדרך לבית הספר הידיים תמיד חיפשו מה לקטוף ולהריח, הסקרנות תמיד הייתה שם. ואולי בעצם תמיד ליקטתי, ורק היום אני יודעת לקרוא לזה בשם.
היום אני גרה במושב בצפון הארץ עם בן זוגי האהוב, סטודנטית למדעי המזון בתל חי, מגדלת דבורים וצמחים. האהבה שלי לבשל וללקט מתמזגת יחד, ומאז שנכנסתי לעולם הליקוט המטבח שלי נראה ומרגיש אחרת לגמרי, בעיקר מחובר יותר לטבע, לעונות השנה ולעצמי.
כשהכרתי את לילך הקליק היה מהיר ואני מודה על הנתיב בדרך שהוביל אותי להתעסק ולהתאהב בליקוט, ללמוד ולגדול לצד האישה הזאת, ולהיות חלק מבת קיימא.
עולם שלם נפתח בחיי והוסיף רובד ענק של שקט, פליאה, עומק ושפע ואני מתמלאת תחושת שליחות להעביר את התחושות האלה הלאה ולחבר עוד לבבות לטבע ולעצמם.

בת-חן עמר – מדריכה


אני בת חן, גרה במצפה אבירים.
מגיל צעיר הייתי מוצאת את עצמי מסתובבת בין הצמחים ומכינה שיקויים דמיוניים, משוטטת בשדות ובפרדסים הסמוכים לביתי ומתבוננת בחי והצומח סביבי. עד היום אני חוקרת את הסביבה שלי, מסתקרנת, שואלת, מרותקת מכוחו של הטבעי ומהקסם שכל עונה מביאה איתה.

את הדרכת הליקוט למדתי אצל לילך מוצפי בדרכה מעוררת ההשראה, ובשנים האחרונות אני לומדת ועוסקת בטיפול בצמחי מרפא (הרבליסטית קלינית), בהדרכת ליקוט צמחי בר למרפא ולמאכל, ברוקחות טבעית, ובשימור ועיבוד מזון בשיטות מסורתיות.