פשוט ליקוט

חיבור עמוק לטבע ומיומנויות לקטות בקורס משנה חיים

כמה פעמים רצית פשוט לקחת פסק זמן מהכל, לצאת רגע לטבע, לנשום עמוק.

לשפר את התזונה והבריאות, למצוא אוכל שבאמת מזין אותך, שגדל בטבע.

לגעת בצורה ישירה ועמוקה באדמה ובצמחים ולהכיר אותם, להכיר אותם באמת, כמו חבר נפש ששיחה איתו מביאה הקלה.

קורס "פשוט ליקוט" – להכרת שפע צמחי הבר האכילים, והרבה יותר מזה.

מה תקבלו בקורס "פשוט ליקוט"?

  • נפתח את הדלת הסודית לשפע אינסופי, מזון אורגני טרי שגדל חינם בכל עונה
  • מיומנויות לקטות והמון ידע- תוכלו לזהות צמחי בר אכילים בכל שלבי הצמיחה שלהם, לדעת איפה ומתי למצוא אותם ולהבדיל בינם לבין צמחים דומים. תדעו איזה חלקים אכילים, מה מבשלים מהם ואיך להכין אותם
  • נחקור ביחד ונגלה דרכים מסורתיות וחדשות לשימוש בצמחי בר אכילים
  • חיבור לאדמה, לטבע ולטבע שבתוכנו דרך התבוננות והקשבה, ודרך משחק וחקירה
  • מזון מזין, טבעי, אמיתי שנכין ביחד 
  •       זמן שקט בטבע וכלים לשיפור הבריאות והעצמת שמחת החיים דרך הליקוט

ליקוט בשבילי זה לצאת לטבע
ליקוט בשבילי זה שמחה בלב
ליקוט בשבילי זה השפע שמסביב, עונות השנה שמתחלפות ולמידה אינסופית מ לילך מוצפי בת קיימא
יאמי!!!

איילת שנהב

בוגרת מחזור א', קורס "פשוט ליקוט"

ליקוט זרעי סרפד

קורס ליקוט מקיף ומעמיק בן 12 מפגשים של 5 שעות כ"א (סה"כ 60 שעות).

המפגשים יתקיימו פעם ב-3 שבועות, בין אוקטובר ליוני. קבוצה 1 בימי שישי תיפתח ב-19 לאוקטובר, קבוצה 2 בימי שלישי תיפתח ב-23 לאוקטובר 2018

כל מה שרציתם לדעת על צמחי בר אכילים, והרבה יותר מזה.

הקורס מיועד למי שרוצה להעמיק בעולם הליקוט (גם למתחילים), ללמוד לחיות בשפע ממתנות החינם של הטבע, להעצים את הבריאות ושמחת החיים, לקחת פסק זמן מהמירוץ המטורף ולהתקרב לחיים אקולוגים.

אין צורך בידע קודם, רק בסקרנות, תשוקה ואהבה לצמחים, לטבע ולאוכל אמיתי

קורס פשוט ליקוט - לימוד לעומק על צמחי בר אכילים בקבוצה קטנה עם יחס אישי

הי, אני לילך. הקמתי את בת קיימא במטרה להביא לכם את השפע והיופי שבתזונה אקולוגית, תזונה שטובה לאדם ולאדמה, ולעזור לכם להתקרב לחיים אקולוגיים.

בשנים האחרונות לקחתי מאות אנשים לחוויות מרגשות של ליקוט בטבע, ובין התגובות הנפלאות מצאתי שיש אנשים שבאים שוב ושוב, ושוב, שבת אחר שבת, כדי ללמוד עוד ולגלות צמחי בר אכילים נוספים.

הבנתי שיש ידע שאי אפשר להעביר בסיור ליקוט "רגיל". שבשבילו צריך תהליך מתמשך, זמן ושקט. לראות את הצמחים משתנים עונה אחר עונה, להכיר צמחים מיוחדים יותר שלא מגיעים לדבר עליהם בדרך כלל, להתנסות בעוד צורות הכנה, לחקור ולגלות.

הבנתי גם שדרך הליקוט אני יכולה לתת לאנשים מתנה – חיבור עמוק לטבע, תחושת שפע, חיוניות ושמחת חיים. אלה הדברים שאני מצאתי כשהליקוט הפך לחלק מהחיים שלי. ואת זה אני רוצה לתת לכם.

בקורס "פשוט ליקוט" ניפגש בטבע בין הסתיו לקיץ. ננוע בין הנופים הקסומים של הגליל ונגלה את צמחי הבר האכילים שגדלים כאן. בקבוצה קטנה ואינטימית נבשל, נלקט, נדבר, נשתוק. נתבונן, נחוש, נאזין. נשאל שאלות, נחפש תשובות, ננסה דברים חדשים.

אני אביא לקורס את כל הידע שלי.

ואתם? תביאו את הלב.

…בשבילי זה היה כמו להגיע לכיתה א'. התרגשות מהחשיפה אל עולם עשיר, הנאה צרופה מכל גילוי וטעימה, ויותר מכל – לכל אורך הקורס – הפנמה ששם בטבע, במרחק הליכה מהבית, העולם מציע לי אין-סוף מתנות. חומרי גלם, ערכים תזונתיים, הרפתקאות ורגעי קסם ושקט. והנשמה צוהלת מכל הטוב והמופלא.

ליאור בנבנישתי

בוגרת מחזור ב', קורס "פשוט ליקוט"

עלות הקורס המלאה היא 2480 ש"ח

יש 5% הנחה על תשלום מראש, או אפשרות לפרוס לתשלומים

 

***בונוסים לנרשמים!!! כניסה חינם במשך הקורס לסיורי ליקוט בשבתות

+ 15% הנחה לחברים ובני משפחה***

כדי לשמור על קבוצה איכותית ואינטימית מספר המקומות מוגבל

השאירו פרטים עכשיו כדי להבטיח את מקומכם!

לילך, קורס הליקוט היה מעבר לחוויה טובה ומעשירה. המפגש איתך הוא בעצמו השראה לאיזון נכון בין האדם לסביבתו. הידע העצום שלך ממנו לא חסכת לתת ולהעביר מבורך ומדהים כאחד. לכל מפגש ציפיתי כלקראת הפתעה חדשה ומרתקת ואכן כך היה – מגוון, עשיר, מפתיע ומרתק. הפגשת אותנו עם הרגעים הקסומים והמופלאים של הטבע שמסביבנו, שמשתנים בכל רגע ומעניקים לנו כל פעם משהו מזין, מאזן ומרפא.

תודה מעמקי הלב שלי, נגעת בו במקומות הנכונים. המשיכי בעשייה המבורכת שבאה מהלב שלך ונוגעת בלב טבע האדם.

דינה קינן

בוגרת מחזור א', קורס "פשוט ליקוט"

מזון מלוקט צבעוני וחי - שפע מהטבע

שאלות נפוצות

איפה זה מתקיים?

הקורס מתקיים באזור הגליל, בטבע, בהרים, בנחלים, ביערות…

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים למי שרוצה להכיר לעומק צמחי בר אכילים אך גם לקחת את זה צעד אחד הלאה – ככלי לחיים אקולוגים, חיבור לעצמי ולתודעת השפע, דרך התבוננות החוצה, לטבע, ופנימה – ללב.

כמה זמן נמשך הקורס?

קצת פרטים טכניים: היקף הקורס הוא 60 שעות שמחולקות על פני 12 מפגשים (5 שעות כל מפגש).  יש קבוצה בימי שישי ויש בימי שלישי בבוקר, פעם בשלשה שבועות, בין אוקטובר ליוני. 

איך נרשמים ואיך משלמים?

השאירו פרטים בחלונית ההרשמה כאן בדף, ואצור איתכם קשר. תקבלו את תוכנית הקורס המלאה ותוכלו לשלם את דמי ההרשמה בסך 320 ש"ח שיבטיחו את מקומכם בקורס.

מה אוכלים במפגשי הקורס?

בכל אחד מהמפגשים נכין מטעמים מהצמחים שנפגוש, אם כמרכיב עיקרי ואם כתבלין או תוספת. המזון יהיה כולו טבעוני, ויבוסס עד כמה שניתן על רכיבים אורגנים מגידול מקומי. 


לא בטוח שהקורס מתאים לי. מה האפשרויות שלי?

אפשר להתקשר אלי, נדבר ונראה ביחד. לילך 054-4435577

ואפשר גם:

  • לבוא לסיורי הליקוט המתקיימים באחת השבתות – 4 שעות של טיול קליל, ארוחת-בר מפנקת והרבה צמחי בר אכילים
  • להזמין סיור פרטי לקבוצה מאורגנת
  • לבוא לאחד או יותר ממפגשי העומק, שמתקיימים אחת לחודש בקבוצה קטנה ואינטימית
  • להרשם לקורס האינטרנטי "מלקטים ארוחת ערב – איך למלא את המטבח בצמחי בר אכילים ולהתחבר לשפע ולשמחת החיים". הקורס יושק בנומבר 2018.

יש לי עוד שאלות…

בשמחה, צרו איתי קשר ואשמח לענות! כאן או ישירות אלי: לילך – 054-4435577 lilach@batkayma.com

למה בכלל ללקט?

במשך אלפי השנים שלפני המהפכה החקלאית הסתמך המין האנושי על מה שגדל בטבע כמקור המזון שלו, וכשיוצאים לטבע וחוזרים לאותו מקור מזון ראשוני מתחילים להרגיש שכל החושים מתעוררים, כאילו כל אותם אינסטינקטים קדמוניים שעליהם הסתמכנו כשליקוט מזון היה האפשרות היחידה שבנמצא, שהצביעו בפנינו על הדרכים להגיע למזון שהישרדותנו תלויה בו, שעזרו לנו לברור בין הפירות הראויים למאכל לאלו הרקובים, אותם אינסטינקטים עדיין קיימים (ובסך הכל לא עבר כל כך הרבה זמן מאז הזדקקנו להם). ברגעים כאלה, הם מתעוררים כמו חיה קדומה שמגיחה מבטן האדמה אחרי תרדמת חורף קרחונית… והתחושה היא כמו של אדם צמא שמצא מעיין מים חיים, או איזה מן געגוע…

 בריאות – מבחינה תזונתית, צמחי הבר האכילים הם מזון-על, מזון שבאמת מזין אותנו. ריכוז הויטמינים והמינרלים בצמחי בר הוא גבוה ביותר, ורבים מהם תומכים בתהליכי ריפוי, ניקוי ושיקום רקמות בגוף. זהו מזון אורגני, לא מרוסס וללא חומרי הדברה רעילים.

 טריות – ויטמינים ואנזימים חיוניים מתפרקים ככל שעובר הזמן מרגע הקטיף. הפירות והירקות שאנו קונים בסופר מגיעים אלינו במקרה הטוב לאחר מספר ימים ובמקרה הגרוע – לאחר ששכבו חודשים ארוכים בקירור. בליקוט – הזמן הקצר בין הקטיף לאכילה מבטיח מקסימום ערכים תזונתיים באיכות הגבוהה ביותר.

 ביטחון – בימים בהם מדברים על עוני, חוסר ביטחון תזונתי וצדק חברתי, יש תחושת ביטחון בלצאת החוצה ולדעת למצוא שם אוכל. ובכלל, לצאת מהבית ולדעת שגם אם לא הספקתי להתארגן על משהו לנשנש תמיד אוכל למצוא משהו בדרך, רק להושיט יד ולקטוף.

קיימות – ליקוט מחבר אותנו למקור המזון הראשוני שלנו, ולחיים אקולוגיים יותר. מזון טבעי, מקומי ועונתי = פחות עלויות, פחות אריזות, פחות פסולת ופחות דלק, אנרגיה וזיהום אוויר. מזון מלוקט, מקומי ועונתי הוא מזון טרי יותר, בריא יותר, כלכלי יותר וטוב יותר – לנו ולכדור הארץ!

חיבור למסורת המקומית – צמחי בר למאכל היוו נדבך חשוב בתפריט המסורתי המקומי. צמחי מאכל ותבלין כמו עולש, אזוב מצוי (זעתר), חלמית (חוביזה) ואוג הבורסקאים (סומק) עדיין נמצאים בשימוש נרחב במטבח הים-תיכוני.

 כי זה כיף! – לצאת לטבע ולחזור עם קערה מלאה באוכל במתנה מאמא אדמה שקטפנו הרגע במו ידינו,  זה פותח את הלב וממלא בשמחה, מעורר את החושים ומגביר את החיוניות. פשוט כיף.

עלות הקורס המלאה היא 2480 ש"ח

יש 5% הנחה על תשלום מראש, או אפשרות לפרוס לתשלומים

***בונוסים לנרשמים!!! כניסה חינם במשך הקורס לסיורי ליקוט בשבתות

+ 15% הנחה לחברים ובני משפחה***

כדי לשמור על קבוצה איכותית ואינטימית מספר המקומות מוגבל

השאירו פרטים עכשיו כדי להבטיח את מקומכם!

"בת קיימא" עוסקת בהדרכת ליקוט, תזונה טבעית-אקולוגית ומזון מקומי ומקיים. המטרה שלנו היא לקרב אנשים ליופי ולשפע שבתזונה ואורח חיים שטובים לאדם ולאדמה, תוך טיפוח קהילה, חיבור לטבע ושמירה על הסביבה.

לילך מוצפי-הראל, מדריכת ליקוט מוסמכת ולקטית-על, לומדת ומלמדת תזונה אקולוגית (תזונה שטובה לאדם ולאדמה).

חוץ מזה אני גם יועצת ומרצה לבניה ירוקה, מומחית לקיימות ואיכות סביבה, ומנהלת בהתנדבות את עמותת "יערות מאכל בגליל".

אני מזמינה אתכם לבחור בשפע, לבחור ביש, לבחור במזון טבעי ואיכותי ישר מאמא אדמה, לבחור לקחת נשימה עמוקה ולצאת איתי לטבע. שפע של מזון חי, טרי, פורח וצבעוני מחכה לנו שם, שנבוא.

לילך מוצפי-הראל, מדריכת ליקוט