את השייקים הירוקים גיליתי לפני כ-7 שנים. ניסיתי, טעמתי ו… התמכרתי! גיליתי מעיין שופע של אנרגיה ובריאות, שלא העליתי בדעתי שיכול להיות כל כך טעים! רובנו לא צורכים מספיק עלים ירוקים על בסיס יומיומי (טוב, נו, כמה סלט כבר אפשר לאכול…?) אבל שייקים ירוקים הם דרך קלה, טעימה וממכרת להוסיף עלים ירוקים לתזונה שלנו. כיום זו ארוחת הבוקר הקבועה שלי – ליטר של שייק ירוק מתוק – לפתיחת היום במלוא החיוניות!

סדנאות שייקים ירוקים

עלים ירוקים הם מזון על! מכל המזונות הנמצאים בהישג ידנו היום, זוהי הקבוצה המכילה את השפע הגבוה ביותר של ויטמינים, מינרלים, אנזימים וסיבים תזונתיים. לשילוב של מגוון עלים ירוקים בתפריט היומיומי יתרונות בריאותיים מוכחים. הם מעולים לסיוע במצבים של:

  • היריון ולידה
  • אנמיה ועייפות כרונית
  • ניקוי הכבד והדם מרעלים
  • עצירות
  • השמנת יתר וחשקים למזון לא בריא

סדנת השייקים הירוקים היא סדנה מעשית וכיפית בה נטעם ונכין יחד שייקים ירוקים מעולים במגוון טעמים, נבין למה בעצם כל כך חשוב להוסיף עלים ירוקים לתזונה שלנו ונקבל טיפים להפיכת תזונה בריאה להרגל קל וטעים!

מה אמרו משתתפים בסדנאות:

i am now officially a green shake addict smile emoticon, i wasnt home for a few days, and the whole time i was thinking about shakes. ive been shaking ; grape leaves, chubeiza, basil, plantain, some mustard, ect… as im writing this, im drinking a banana lettuce cusbara naana flaxseed shake. thanks for the inspiration!

שלמה פקר

אני מתמידה כל בוקר. גם לילדה ולבעל וכולנו ממש מרוצים!! לגמרי מרגישים חיוניים יותר.
תודה לך

רוני שוע

מצטערת, סדנאות השייקים הירוקים אינן מתקיימות כרגע.
רוצה לדעת מה אפשר ללקט עכשיו בטבע?

לחצו כאן כדי להצטרף אלי לסדנת ליקוט חוויתית ומופלאה 

השייק הירוק הראשון שלי

את השייקים הירוקים גיליתי לפני כ-7 שנים, והאמת היא שאני כבר לא זוכרת איפה ואיך…

היה לי בלנדר ממש מצ'וקמק (מאז השתדרגתי!), אבל איכשהו, עם מספיק סבלנות, הוא עשה את העבודה. זה היה ממש בתחילת החורף, כשעדיין היו אגסים וכבר הייתה חוביזה…

חוביזה?!?

כן, חוביזה! אותו עשב בר שגדל פרא בכל מקום בעונה הקרה, הכי בסיסי, הכי מקומי, הכי מחזיר לילדות. טוב, בילדות היינו אוכלים את הפירות הקטנטנים, אבל הסתבר לי להנאתי שהחלק השווה באמת של החוביזה הם העלים – ירוקים ומרעננים, ומזינים יותר מרוב הדברים שאכלתי באותה תקופה (ואני ידועה בתור אחת שאוכלת בריא!). מבין העלים הירוקים אני אוהבת אותה במיוחד, יש לה טעם נייטרלי ועדין יחסית, מה שעושה אותה אידיאלית למתחילים. את השייק הירוק הראשון שלי ביססתי על חוביזה, ולמשך תקופה ארוכה למדי זה היה הסוג היחיד של עלים ירוקים שהכנסתי לבלנדר. (כדי לגלות עוד ירוקים מן הבר לשייקים – בואו לסיור ליקוט ! )

ומה עוד? אגסים, וקצת סילאן. זה הכל! ממש ממש פשוט, וכמה פשוט – ככה טעים!

למתחילים אני ממליצה לשמור על אחוז פרי גבוה יחסית כדי לוודא שהשייקים מתוקים וטעימים. את האגסים אני מקלפת, כדי להימנע מהמרקם הגרגרי שעשוי להיות לקליפה – בעיקר בבלנדרים ישנים ולא-מי-יודע-מה חזקים…

לשייק הזה יש טעם של נקטר אגסים, והוא מאוד קליל (גם להכנה, אבל גם בתחושה בגוף) ומרענן.

רכיבים:

4 אגסים

חופן גדול של עלי חוביזה טריים

כף סילאן או 2 תמרים מושרים

מים לפי הצורך

הוראות הכנה:

לקלף את האגסים ולחתוך לחתיכות גדולות. להכניס לבלנדר יחד עם שאר המרכיבים ולערבל עד שמתקבל מרקם חלק. את המים כדאי להוסיף בהדרגה עד לסמיכות הרצויה.